مغزم جوش آورده!

اریک برن می گوید وقتی عصبانی و خشمگین می شوید سعی می کنید در هر موقعیتی خشم خود را بروز ندهید اما برای هر بار خشمگین شدن تمبر خرج نکرده ای کنار می گذارید و در موقعیتی همه ی تمبرها را یک باره خرج می کنید. وای برما که تمبرهای خرج نشده ی زیادی داریم.

1 فکر می‌کنند “مغزم جوش آورده!

 1. حمزه

  سلام
  امیدوارم خوب باشی
  اگر اشتباه نکنم اُشو دیدگاه دیگه ای نسبت به خشم داشت. تا اونجائیکه یادم هست از خشم به عنوان یک انرژی یاد میکرد که انسان میتونه با بعضی راهکارها اونو تحت کنترل خودش در بیاره. اما حرفت رو درک میکنم. و فکر میکنم ابراز خشم در هر صورتی در نهایت پشیمانی به دنبال داره ، مگر خشم کنترل شده ای که فقط در ظاهر وانمود به خشمگین بودن میکنی ، بدون اینکه از درون خشمگین و نامتعادل باشی.

  نسیم دیشب به صورت اتفاقی یه سری فایل تصویری از دکتر وین دایر نگاه کردم به اسم ” بهانه بی بهانه ، از وین دایر ” .
  البته فعلا سه قسمتش رو نگاه کردم(با زیرنویس فارسی – از سایت آپارت) و به احتمال خیلی زیاد امشب هم چند فایل دیگه ش رو نگاه کنم. حرفاش جالب بود و در بعضی زمینه ها نگاه های خوب و کارآمدی به من داد. من فکر میکنم ممکنه تو هم خوشت بیاد. پیشنهاد میدم وقت کردی نگاش کنی. هر چند تو جزو اون انسانهائی نبودی که مدام در زمینه های مختلف مدام یا بهانه میارند یا بهانه میگیرند ، با وجود اینکه ممکنه مشکلاتت بیشتر از خیلی ها باشه.

  خدا یار و نگهدارت باشه ، همیشه.

    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.