با خواندنش گریستم

اين متن فوق العاده زيبا برام ايميل شده بود. توصيه ميكنم تمام خطوطش رو بخونيد و حفظ كنيد:
ما خودمان را متقاعد مي کنيم به اين که زندگي بهتر خواهد شد وقتي که ازدواج کنيم و خانواده اي تشکيل دهيم. سپس سر خورده و نا اميد مي شويم چرا که بچه‌هاي ما کوچک هستند و به توجه دائمي نياز دارند، پس به اميد آينده بهتري هستيم تا آنها بزرگ شوند بعد که به سن نوجواني رسيدند و ما درگير مشکلات آنها هستيم، آرزوي گذشتن آنها از سن بحران و فرداي شادتري را داريم… به خودمان وعده ميدهيم زندگي بهتري را… وقتي من و همسرم با هم تلاش کنيم، تا ماشين بهتري تهيه کنيم، تا به مسافرت تفريحي برويم، تا… بالاخره بازنشسته شويم.
حقيقت اين است که هيچ زماني براي شاد بودن بهتر از زمان حال نيست. زندگي هميشه پر از درگيري و سعي و تلاش است. چه بهتر قدرت رويارويي با آنها را داشته باشيم و عليرغم تمام مشکلات تصميم بگيريم شاد زندگي کنيم. براي مدت مديدي به نظر هر کسي مي رسد که زندگي واقعي را بايد از جائي شروع کرد، ولي هميشه موانعي سر راه وجود دارد-تجربيات سختي که بايد از سر گذراند — کارهايي که بايد به سرانجام برسد–زماني که بايد صرف انجام کاري شود– قبضي که بايد پرداخت شود سپس… تازه زندگي آغاز خواهد شد. اين عقايد کمک کرد تا بفهمم.. هيچ جاده اي تا سعادت و خوشبختي نيست بلکه خوشبختي همان راه و لحظه هاي زندگي است که طي مي کنيم. پس از تمام لحظات زندگيت لذت ببر… کافيست…. در انتظار بودن، براي اتمام تحصيلات يا شروع آن. به دست آوردن پول يا خرج کردن آن، براي کاري را شروع کردن، براي ازدواج، براي يک روز تعطيل، خريد ماشين جديد، دادن قرضها، براي بهار، تابستان، پاييز وزمستان، براي اول ماه،پانزدهم ماه،براي آهنگي که قراره از راديو پخش بشه، براي مردن ،براي دوباره زنده شدن… قبل از اينکه تصميم بگيري شاد باشي. شاد بودن يک سفر طولاني است، نه يک مقصد. هيچ زماني براي شاد بودن بهتر از زمان حال نيست… زندگي کن و از تمام لحظاتش لذت ببر.
آيا به خاطر مي آوري: نام پنج نفر از ثروتمندترين اشخاص جهان، پنج شخصي که در سالهاي اخير ملکه زيبايي جهان شده اند يا ده نفر از کساني که جايزه نوبل را برده اند و يا حتي ده هنرپيشه اي که اخيراً اسکار گرفته اند… نسبتاً مشکل است. نگران نباش هيچکس به خاطر نمي آورد تشويقها پايان مي پذيرد… مدالها را گرد و غبار فرا مي گيرد…… و برنده ها خيلي زود فراموش مي شوند… ولي اکنون ببين آيا به خاطر مي آوري: نام سه معلمي که در پيشرفت تحصيلي تو نقش موثري داشته اند، سه نفر از دوستانت که در زمان احتياج به تو کمک کرده اند، يا انسانهايي که احساس خاص و زيبايي را در قلب تو به وجود آورده اند، يا اسم پنج نفر از کساني که مايل هستي اوقات فراغت خود را با آنها بگذراني. جواب دادن خيلي بي دردسر و راحت است، نيست؟
کساني که به زندگي تو معنا بخشيده اند، جزو مشهورترين و بالاترين افراد دنيا نيستند؛ آنها ثروت زيادي ندارند يا مدال و جايزه مهمي به دست نياورده اند؛ ولي… آنها کساني هستند که نگران تو اند و از تو مراقبت مي کنند؛ کساني که مهم نيست چگونه؛ ولي در کنار تو مي ما نند… مدتي دربارهً آن فکر کن… زندگي خيلي کوتاه است و تو؛ در کدام ليست از کساني که نام بردم هستي؟ آيا مي داني؟ بگذار تو را ياري کنم.
تو جزو مشهورترين هاي جهان نيستي ولي در ميان کساني هستي که من به ياد دارم اين ايميل را برايشان بفرستم:
مدتي پيش در المپيک معلولان در شهر سياتل؛ 9 دونده در خط شروع براي مسابقه صـد متر ايستاده بودند؛ تير شروع مسابقه شليک شد؛ دونده ها سعي ميکردند بدوند و برنده شوند. ناگهان پاي يکي از آنها پيچ خورد و افتاد و شروع به گريه کرد. هشت دونده ديگر پس از شنيدن صداي گريه او دست از مسابقه کشيدند و باز گشتند. يک دختر عقب مانده ذهني کنار او نشست او را در آغوش گرفت و به او دلداري داد. سپس همهً دونده ها در کنار هم راه رفتند تا به خط پايان رسيدند.. تمامي جمعيت حاضر در استاديوم ايستاده بودند و براي آنها دست مي زدند… تشويقي که مدتي بسيار طولاني ادامه پيدا کرد. کساني که نظاره گر اين صحنه بودند هنوز دربارهً آن حرف مي زنند. مـي دانيد چــرا؟ زيرا اين حادثه عميقاً در قلب ما تاثير گذاشت و ما همه مي دانيم چيزهاي مهمتري از برنده شدن يک نفر در دنيا وجود دارد.
کمک کردن به ديگران براي اين که آنها هم موفقيت را تجربه کنند، حتي اگر به اين معني باشد که قدم هاي خود را آهسته تر کنيم و در شيوهً زندگي خود تغييراتي ايجاد کنيم.

درباره nasim

با اسم ساختگی نسیم آمدم. اندوه سبب شد اینجا بیایم آخه بیماری ام اس دارم.بسیار از نظر جسمی کم توانم اما روح بزرگی دارم.
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

15 دیدگاه دربارهٔ «با خواندنش گریستم»

 1. محمد می‌گوید:

  :دی باز اول :دی

 2. محمد می‌گوید:

  منظور از زمان حال چه زماينه؟

 3. سیروس می‌گوید:

  سلام خانم عزيز
  اين همرا حفظ کردن وبا اين ريز نوشتن خيلی سخته .موفق باشی.

 4. سانی می‌گوید:

  حتما آف لاين به توصيه ات عمل می کنم #flower

 5. نسيم می‌گوید:

  سلام نسيم عزيزم
  خوبی
  اميدوارم که از دست من دلخور نشده باشی
  من هم بايد بگم که:
  زندگی در ضمن زيبايی در گذر از رنجهاست
  بايد تا فرصت داريم قدر لحظه لحظه زندگی خودمون رو بدانيم تا روزی حسرت روزهای گذشته رو نخوريم
  روز خوبی را برايت آرزو می کنم و هميشه شاد باشی و سلامت

 6. فرید می‌گوید:

  خيلی جالب بود نسيم من با اجازت می خوام بفرستم برای بچه های گروه باور#flower #flower #heart

 7. pouya می‌گوید:

  سلام نسیم جان… فردا هفدهم یادت نره/…منتظر مطلب زیبات هستم#smile

 8. تارو پود می‌گوید:

  #smile زيبايی زندگی به اينه که وقتی حس می کنی دوست داری کاری رو انجام بدی يا دلت برای کسی تنگ شده يا هر چيزی که اون موقع بهش احتياج داری بتونی اون لحظه به دستش بياری يا برای رسيدن بهش تلاش کنی . نه اينکه صبر کنی تا شايد وقت ديگه ای بياد و …

 9. شبنم می‌گوید:

  متن جالبی بود.با خوندنش احساس کردم که واقعا شادم از اینکه هستم##applause

 10. اميد می‌گوید:

  سلام خانومي#flower
  اميدوارم خوب باشي#blush
  متن زيباوآموزنده اي بود#applause
  انسان بايد در لحظه هاشادباشد#rolling

 11. دختر آفتاب می‌گوید:

  خط به خط رو خوندم نسيم جان….
  پاراگراف آخر برای بار دوم اشکامو سرازير کرد #kiss

 12. .:: پيشگو ::. می‌گوید:

  واي خيلي ممنون نسيم #hug
  خيلي با حال بود، از اون حرفهايي بود كه من خيلي دوست دارم #kiss

 13. .:: پيشگو ::. می‌گوید:

  راستي نوشته هاي ۲ تا پست قبليت هم خيلي جالب بودن #smile

 14. علي می‌گوید:

  سلام.
  چرا كوير ام اس بگو بهشت ام اس.
  نوشتتون من رو مجذوب نويسندش ميكنه!!!
  موفق باشي

 15. بادسوار می‌گوید:

  سلام
  خيلی موافقم. راست ميگی…
  بعضی موقع ها آدم فکر ميکنه فقط خودش می فهمه و ديگه هيچ کس نمی فهمه/ يا هيچ کس تو رو نمی فهمه / بعد يوهو يه چيزی ميشه ميبينی ای بابا! خودت بودی که هيچی نمی فهميدی!!!!

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.